אודות הלימודים במכללה למקרא

Written by Super User on . Posted in Uncategorised

המכללה למקרא

מאז 1990 משרתת המכללה למקרא את ציבור המאמינים בישראל ובעולם על ידי מתן כלים להעמקת ידיעת כתבי הקודש, במסגרת אקדמית ובשיתוף פעולה, הן עם קהילות וגופים משיחיים מקומיים, הן עם מוסדות אקדמיים בארץ ובחו"ל.כמוסד ישראלי, אקדמי ועצמאי, מעניקה המכללה למקרא הסמכה על-ידי תארים מתקדמים במספר מסלולים וכמו כן, מאפשרת לימודי תעודה במגוון תחומים ומסגרות. המכללה משרתת את כלל הזרמים והקהילות בארץ (ללא הבדל גיל, מגדר או לאום), תוך שמירה על רמה אקדמית גבוהה ועל ידי סגל מורים מנוסה ומוכשר. המרצים במכללה הינם בעל הכשרה אקדמית בתחומי המקרא השונים. המעבר אל הקמפוס החדש בנתניה פתח בפני המכללה למקרא אפשרויות חדשות של מחקר ופיתוח, לימודים בכיתות חדשות ומרווחות, לצד נגישות רבה עבור ציבור הסטודנטים (מיקום מרכזי ונגיש ברכב פרטי ובתחבורה ציבורית; 10 דק’ הליכה מתחנת הרכבת הסמוכה).

טבעה, ייעודה, וייחודה של המכללה למקרא בגוף המשיח בישראל:

  • המכללה למקרא מציעה מגוון תכניות בשפה העברית ברמה אקדמית – החל מתכנית תעודה בת שנה – תוכנית"ביכורים", תוכנית ב.א. בלימודי מקרא, תכניות מ.א. בייעוץ ותכניות מ.א. בלימודי מקרא.

  • האני מאמין החינוכי של המכללה למקרא אינו מסתכם ברכישת ידע אקדמי בלבד, אלא מדגיש גדילה בסביבה תומכת.

  • תארי המכללה למקרא מוכרים על ידי ארגוני הסמכה בינלאומיים, ובוגרי המכללה למקרא המשיכו ללימודי תואר מ.א. וד"ר באוניברסיטאות מובילות בארץ ובעולם. אולם תארינו עדיין לא מוכרים על ידי המועצה להשכלה גבוהה בישראל - מציאות אשר אנו עובדים במרץ לשנותה.

  • המכללה למקרא משרתת את מגוון הקהילות בישראל, מכל הזרמים. בשנים האחרונות למדו במכללה למקרא עשרות סטודנטים יהודים-משיחיים וכן משיחיים-ערבים מכל הרקעים וגווני הקשת – בשפה העברית. סטודנטים אלה משרתים בקהילות ומיישמים את מה שלמדו בשירות פעיל.

  • המכללה למקרא מחזיקה בהצהרת האמונה של הכנס הכלל-ארצי. למרות הגיוון ברקע של חברי ועד המנהל, סגל ההנהלה והמורים כולם מחזיקים בהצהרת אמונה זו כבסיס.

  • המכללה למקרא מציעה גם תכנית תעודה של שנה באנגלית לסטודנטים בינלאומיים, בשיתוף מכללת Moody בארה"ב.

  • המכללה למקרא היא עמותה המנוהלת על ידי ועד המורכב מרועי קהילות ומנהיגים משיחיים ישראליים. אין למכללה למקרא שום קשר ארגוני / דיווחי / תלותי בכל אופן שהוא בכל ארגון או דנומינציה מחוץ לישראל. כל פעילויות המכללה מדווחות אל ועד המנהל הישראלי בלבד. ועד זה הוא שקובע את המדיניות של המכללה ופעילויותיה.

הנושא של חינוך נעשה חשוב ודחוף יותר לכולנו, הן ברמת בית הספר הן ברמה אקדמית והן ברמת הכשרת מנהיגי הקהילות בהווה ובעתיד. למרות שאנו במכללה למקרא מעודדים משיחיים צעירים להצטיין באוניברסיטה, לרכוש מקצוע ולהשפיע בכל הרמות בחברה הישראלית הכללית, הרי שאנו גם מאמינים שחשוב מאוד למנהיגים משיחיים פעילים או פוטנציאליים לרכוש ידע בסיסי מעמיק ומעשי בדבר אלוהים. אמנם המכללה למקרא אינו תחליף לאוניברסיטה אבל גם כדאי שאלו שמתעתדים ללמוד באוניברסיטה יעניקו את ה"ביכורים" האקדמיים שלהם לאלוהים וילמדו שנה במכללה למקרא להעצמת בסיס האמונה שלהם לפני שיפנו ללימודים באוניברסיטה ולקריירה. לאלו שיש קריאה לשירות משיחי כבר אין צורך לנסוע לחו"ל ללמוד בשפה זרה. המכללה למקרא מציעה לימודים ברמה גבוהה בשפה העברית ובשכר לימוד אוניברסיטאי (הזול משמעותית משכ"ל של מכללה פרטית). לחיילים משוחררים יש מלגת לימודים מלאה.

צוות המרצים:

צוות המרצים של המכללה למקרא כולל מרצים בעלי תארים מתקדמים. תחומי המומחיות של צוות המרצים מגוונים ביותר ומתרכזים בעיקר במקרא ותיאולוגיה, גיאוגרפיה מקראית והיסטוריה, שפות שמיות, ארכיאולוגיה, שירות משיחי והוראה וכן ייעוץ, חינוך ומנהיגות. חברי צוות ההוראה במכללה למקרא שואפים לשמש בחייהם דוגמא של אופי משיחי בוגר, בגרות אינטלקטואלית, ומנהיגות בשירות לאחרים.

המרצים של המכללה למקרא מאמינים בישוע המשיח ורובם המכריע ישראלים. יחד עם זאת הם באים ממגוון רקעים, תרבויות, ושפות מקור, כפי שאופייני בישראל. דבר זה צובע את החוויה האקדמית במכללה בצבעים של אחדות באמונה יחד עם עושר ביטוי.